AFAD Antalya İl Müdürüne Ziyaret

Kategori: Genel, Kamu | 0

Mağaracılık Federasyon Başkanı Bülent Genç, 8 Temmuz’da AFAD Antalya İl Müdürü Fevzi Timur’u ziyaret etti. Yapılan görüşmeye Eğitim ve Operasyon şube müdürlerin de katıldığı görüşmede, Antalya bölgesindeki muhtemel mağara kurtarma operasyonları konusunda koordinasyonun ilerletilmesi görüşüldü.

Federasyon Başkanı Bülent Genç, Fevzi Timur’a plaket takdim ederken.

Federasyon Mağara Kurtarma Komisyonu ve Antalya bölgesindeki kamu kurumları arasında mağara kurtarma konusunda ortak eğitimler, projeler ve koordinasyon yapılması için sözlü mutabakata varıldı. Bu çerçevede, mağara kurtarmasında kullanılan teknik malzemeler konusunda da incelemeler yapılması kararlaştırıldı.

Başta defineciler olmak üzere, bilinçsiz mağaraya giren grupların mağaralar ve doğada yaptıkları tahribatlar ve kazalar hakkında konuşuldu. Bu tip kazaların azaltılması ve mağaracılık konusunda uzmanlık gerektiren kurtarma operasyonlarının daha verimli nasıl yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

En kısa zamanda Federasyon ve AFAD ekiplerinin bilgi alışverişinde bulunabileceği bir ortak çalıştay yapılması konusunda da ilk adımlar atıldı.