8. Ulusal Mağarabilim Sempozyumuna Çok Az Kaldı!

Kategori: Duyuru, Genel | 0

UMABIS8 Logo

AKÜMAK ev sahipliğinde, ASPEG işbirliği ve Biyospeleoloji Araştırma Topluluğu desteği ile Akdeniz Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan VIII. Ulusal Speleoloji Sempozyumu ve Lübnan Mağaracılık Derneği işbirliği ile yapılacak olan IV. Uluslararası Ortadoğu Speleoloji Sempozyumu, 29 Eylül – 6 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecektir.

1990 yılından bu yana belirli aralıklarla mağara bilim sempozyumları yapılmaktadır. Bu sempozyumlarda mağaraların bilimsel ve sportif yönlerine değinilmektedir. Sekizinci sempozyuma çeşitli etkinlikleri ve speleomedyayı (video, fotoğraf vb.) ekleyerek daha zengin bir program oluşturduk.

Hem ulusal hem de uluslararası (Ortadoğu) sempozyumları eş zamanlı yapmaktaki amacımız, sadece Türk mağaracıları değil, Türkiye’de çalışmış yabancı mağaracıları da aynı platformda birleştirmek, ortak zeminde tanıştırmak ve mağaracılık heyecanımızı beraber yaşayabilmektir. 

Antalya ilimiz gerek karstik coğrafi zenginliğiyle ve ulaşım kolaylığıyla gerekse Akdeniz Üniversitesi’nin altyapısı ve kampüsün bilimsel/sportif sempozyumlara müsait olması açısından oldukça doğru bir yerdir.

Sempozyuma üniversite mağara araştırma topluluklarının, ilgili derneklerin ve STK’ların, Mağaracılık Federasyonu’nun, Kültür Mirasları Müzeler Genel Müdürlüğü’nün, Alanya Müze Müdürlüğü’nün, Ortadoğu mağara araştırma dernekleri ve topluluklarının, AKBİYOM’un, Akdeniz Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nün, mağara ile ilgili tüm üniversite bilim dallarının akademisyenlerinin katılımı planlanmıştır.

29 Eylül-6 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya / Akdeniz Üniversitesi’nde buluşmak dileğiyle. Sizleri etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarız.

Heyecanımıza ortak olmanız dileğiyle sizlere şimdiden “Hoş geldiniz!” diyoruz.

Daha fazla bilgi ve kayıt için: umabis8.com