Yitirdiğimiz Mağaracı Dostlarımızı Anıyoruz

Kategori: Genel | 0

Uzun yıllardır içinde olduğumuz mağaracılık serüvenimizde biz birilerinin peşinden sürüklendik, başkalarını da peşimizde sürükledik. Bunun sonucunda nesillerden oluşan katmanlı bir cemiyet oluşturduk. Fakat nesillerdir bir şekilde yoluna devam eden bu toplulukta bazı dostlarımız eceliyle bazıları da beklenmedik kazalar sonucu aramızdan ayrıldı. Kaybettiğimiz speleodaşlarımızı bazılarımız yakın dostları olarak tanıdı bazılarımız da sadece anılardan öğrenebildi.

Mağaralar ve içinde oluştuğu devasa kütleli kayaçlar doğanın hafızasıdır, unutmaz. Bizlere jeolojisiyle ve jeomorfolojisiyle geçmişe dair çok şey anlatır fakat bu dünyadan göçmüş mağaracı dostlarımızı anmak ve onları anlatmak da Türkiye Mağaracılık Federasyonu olarak bizim insani görevimizdir.

Bu toplanmada Türkiye mağaracılık camiasına katkı sağlamış, birçoğumuzun hayatına dokunmuş aramızdan ayrılmış speleodaşlarımızı , yüzümüzü gülümseten anıları ile yad ederek yeni mağaracı nesillerle de merhum dostlarımızı tanıştıracak, bir nevi onları anılarımızda yaşatacağız. Bu kapsamda Temuçin AYGEN, Evren GÜNAY, Mehmet Ali ÖZEL, Ekrem ÖZTÜRK, Erdi CANBAY, Yağmur YÜZBAŞIOĞLU ve Selçuk CANBEK’i anacağız.

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz bu etkinliği ilerleyen yıllarda hep birlikte bir arada gerçekleştirebilmek umuduyla.

Anma kapsamında konuşma yapmak isteyen kişilerin planlama için Ümit GÜNHAN (gunhan.umit@gmail.com) ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Topic: Mağaracı Dostlarımızı Anma Etkinliği
Time: Mar 17, 2022 08:00 PM Istanbul

Join Zoom Meeting
https://itu-edu-tr.zoom.us/j/93884385444?pwd=UCtlWXVzbllqYjNEbFN2d0NaZStPZz09

Meeting ID: 938 8438 5444
Passcode: 022422