AFAD Başkanı ile Görüşme

Kategori: Genel | 0

Antalya da yapılan 13. Balkan Mağaracılar Toplantısı devam ederken, 29 Ağustos’da Mağaracılık Federasyonu Başkanı Bülent Genç ve Medikal Direktörü Dr. Tulga Şener, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Planlama ve Risk Azaltma Dairesi Başkanı Yusuf Aysu ile Ankara’daki makamında görüştü. Kurumlar arası tanışma toplantısında iş birliğinin ve resmi protokol yapılmasının önemi vurgulandı. Beraber yapılabilecek projeler hakkında da fikir alışverişi yapıldı.
Önümüzdeki dönemde Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan ile Mağara Kurtarma Ekibi ve faaliyetleri konusunda bilgi paylaşımı yapmak ve iş birliği sağlamak için görüşmeler yapılacak.
Dr. Tulga Şener AFAD Planlama ve Risk Azaltma Dairesi Başkanı Yusuf Aysu ile son iki ay içinde 2 kere daha görüşmüş ve ortak organizasyon için işbirliğine başlamışlardı.

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu

2011 yılında AKUT, AFAD; Mağaracılık Federasyonu ve Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu ile ortak Doğada Arama Kurtarma Sempozyumu organize edilmişti. 2.sinini önümüzdeki yıl AFAD’ın destekleriyle düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı ve görüşmelere başlanıldı. Ayrıca bu yıl tüm Doğa sporu branşlarını ve kurtarma ile ilgili birimleri kapsayacak Doğada Risk ve Güvenlik adlı bir çalıştay yapılmasına da karar verildi.