8-10 Kasım 2022 | Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda Gerçekleşen Mağara/Sığınak Operasyonları Çalıştayı

Kategori: Genel | 0

8-10 Kasım tarihlerinde Isparta Eğirdir Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda gerçekleştirilen Mağara/Sığınak Çalıştayı’na Mağaracılık Federasyonu olarak davet edildik.
Çalıştayda Federasyon başkanımız Bülent GENÇ, dünyada ve Türkiye’de Mağaracılık, Mağara Kurtarma ekibimizin uygulamaları, İletişim, Mağara Haritalama ve diğer teknik konuları kapsayan bir sunum yapmıştır.

Federasyon başkanımız Bülent GENÇ, Albay Bora GÜRGAN’a takvim hediye ederken.

Çalıştayda sürecinde bölgede bulunan dikey çatlak gelişimli bir mağaraya SRT/TİT(Tek İp Tekniği) ile girilmiştir. Bu sayede TİT Sisteminde hat döşeme malzemelerin tanıtımı ve kullanımı konularında çok verimli bilgi aktarımları yapılmıştır. 35 m. derinliğe inen bu mağara araştırmasına katılanlara 1. seviye dikey mağaracılık eğitimi verilmiştir.

Çalıştayın ardından değerli Komutanlarımız ile bahsi geçen tüm konularda karşılıklı iş birliğinin ve bilgi paylaşımlarının artarak devam etmesi konusunda mutabık kalınmıştır.

Federasyon başkanımız Bülent GENÇ, Tümgeneral Emre TAYANÇ’a takvim hediye ederken.

Tüm paydaşları bir araya getiren bu verimli toplantı için Tümgeneral Emre Tayanç’ı ve Çalıştay boyunca organizasyonda yer alan tüm komutanlarımızı içtenlikle kutlar, göstermiş oldukları candan misafirperverlik için çok teşekkürler ederiz.

Tümgeneral Emre TAYANÇ, federasyon başkanımız Bülent GENÇ’e hediye takdim ederken.